powered by MEDBIT.PL

SciCan Ltd.

krótka historia firmy

SciCan, to firma, która powstała w 1957 roku.

Firmę założył w 1957 Arno Zwingenberger za siedzibę wybierajac Toronto w Kanadzie. Jej nazwa pochodzi od dwóch słów Science (nauka) i Canada -> SciCan. Na początku firma działała tylko na rynku kanadyjskim, ale z czasem stała się firmą globalną. Koncentruje się na 3 sektorach rynku medycznego:

  • stomatologicznym,
  • okulistycznym,
  • oraz dekontaminacji endoskopów.

Firma SciCan uzyskała certyfikat ISO w 1991 roku dając gwarancję klientom i dealerom, że jej produkty spełniają najwyższe standardy produkcji i serwisu. Misję firmy najkrócej opisują trzy słowa:

  • zaufanie,
  • wysoka jakość,
  • niezawodność.

STATIM znaczy natychmiast.

Najważniejszym produktem firmy SciCan jest autoklaw kasetowy STATIM. Krąży opowieść, że pewnego dnia Arno Zwingenberger zaszedł na kawę do Sarbucks. Tam obserwując unoszącą się parę nad ekspresami wpadł na pomysł, aby wykorzystać ją do szybkiej sterylizacji.

W końcu lat 80-tych SciCan został utworzony dział badawczy i rozwoju w celu stworzenia szybkiego i kompaktowego autoklawu. W roku 1989 taki autoklaw został wprowadzony na rynek kanadyjski. Nazwano go STATIM, co po łacinie oznacza „natychmiast”. Jest najszybszym autoklawem biorąc pod uwagę czas od wciśnięcia przycisku „start” do zakończenia procesu.

STATIM i ślady polskości.

Krzysztof Piątkowski był pionierem, który zorganizował i prowadził pierwszą jednostkę STATIM w 1990 roku. Był odpowiedzialnym za pierwsze pokazy międzynarodowe tego autoklawu. Pracował przy jego produkcji, prowadził szkolenia, a od 1997 roku stał się osobą odpowiedzialną za sprzedaż we wschodniej części Europy.

W 2006 roku otrzymał nagrodę za najwyższy wzrost sprzedaży za 2005 rok na obszarze, za który odpowiadał. Do dzisiaj jest wskazywany jako jedna z niewielu osób, które potrafiła odpowiedzieć na każde pytanie związane z autoklawem Statim.

Myjnie HYDRIM z The Dental Advisor 2016

Myjnie-dezynfektor HYDRIM G4 zdobyły złoty medal The Dental Advisor 2016 - jedną z najbardziej cenionych nagród amerykańskiej instytucji zajmującej się oceną produktów oraz urządzeń pracujących w gabinetach stomatologicznych. Nagrody przyznawane są na podstawie badań klinicznych oraz bezpośrednich opinii użytkowników, aby uhonorować jedynie najlepsze produkty dostępne na rynku.

Jesteśmy bardzo dumni z tego faktu. Rynek amerykański jest bardzo konkurencyjny. Są na nim obecni wszyscy najważniejsi producenci sprzętu stomatologicznego. Dodatkowo wybór usankcjonowany głosami bezpośrednich użytkowników może świadczyć tylko o jednym. HYDRIM świetnie sprawdza się w gabinecie stomatologicznym.

SciCan wśród 10 największych.

W marcu 2010 roku doszło do połączenia SciCan z dwoma innymi firmami: MICROMEGA (www.micro-mega.com) i SycoTec (www.sycotec.eu). W wyniku fuzji powstała jedna z 10 największych firm działających na rynku stomatologicznym. Zatrudnia ponad 800 osób, a jej obrót wynosi ponad 100 milionów Euro. Dzięki temu SciCan jest przygotowany na wyzwania, jakie niesie przyszłość oferując stomatologom najowsze rozwiązania sprzetowe oraz koncepcyjne.

Jeszcze więcej mocy od 2018 roku.

COLTENE, wiodący na świecie producent sprzętu i materiałów dentystycznych, podpisał umowę o przejęciu SciCan i MICRO-MEGA, które posiadają silne pozycje na swoich rynkach. Są to niezależne firmy kontrolowane przez tych samych właścicieli i osiągnęły łączne przychody ze sprzedaży w wysokości około 97 milionów CHF (84 miliony euro) w 2017 roku, przy łącznej liczbie pracowników wynoszącej około 410 osób.

Dzięki planowanej integracji dwóch specjalistów dentystycznych, COLTENE przewiduje, że jej sprzedaż znacząco wzrośnie. Transakcja ma na celu wzmocnienie zasięgu rynkowego i asortymentu produktów COLTENE, stworzenie możliwości synergii i ulepszenie oferty w zakresie kontroli infekcji i endodoncji.

Dzięki połączonym zasobom rozszerzona grupa będzie w jeszcze lepszym położeniu, aby sprostać standardom zgodności i regulacji. Co więcej, korzyści skali będą wspierać skuteczne, wysokowydajne działania sprzedażowe i marketingowe na całym świecie. Docelowo połączenie trzech podmiotów korporacyjnych ma szansę stworzyć atrakcyjne możliwości rozwoju na wysoce konkurencyjnym rynku stomatologicznym.

HYDRIM C61wd G4

Myjnia o niewielkich gabarytach, pojemnej komorze (120 narzędzi/cykl), szybkim cyklu (ok. 50 min.), która świetnie sprawdzi się w każdym gabinecie oraz większości klinik dentystycznych.

HYDRIM M2 G4

Myjnia oferująca dwa poziomy mycia, dużą komorę (około 300 narzędzi/cykl), świetnie mieści się pod każdym blatem. Duża wydajność powoduje, że świetnie sprawdzi się w dużych klinikach stomatologicznych.