powered by MEDBIT.PL

Płyny myjące serii HIP

nowoczesne płyny myjące do HYDRIM

Płyny serii HIP są jedynym środkiem chemicznym używanym w myjniach HYDRIM. Nie jest, to środek dezynfekcyjny ale wyłącznie myjąco-konserwujacy. Proces dezynfekcji w myjni przeprowadzany jest za pomocą wysokiej temperatury, 93 C. W procesie dezynfekcji nie jest stosowany żaden środek chemiczny. Tego typu dezynfekcja termiczna gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo mikrobiologiczne na poziomie A0 3500.

Jest, to ważna informacja ponieważ mamy częste przypadki kiedy służby sanitarne podczas kontroli domagają się w stosunku do HIP dokumentacji jak do płynów dezynfekcyjnych, co wynika najczęściej z braku wiedzy, co to jest myjnia-termodezynfektor. HIP, to jedynie środek myjący i konserwujący narzędzia stomatologiczne, nie służy do dezynfekcji.

Przypominamy, że narzędzia po wykorzystaniu w zabiegu można, a nawet trzeba włożyć bezpośrednio do myjni bez wcześniejszej dezynfekcji i mycia manualnego. HYDRIM całkowicie zastępuje proces ręcznej dezynfekcji i ręcznego mycia narzędzi stomatologicznych. Pozwala, to na całkowitą eliminację lub znaczne ograniczenie dezynfekcji chemicznej.

HIP-C płyn myjący do HYDRIM C61 G4

Konstrukcja HYDRIM C61 wd G4 pozwala na bardzo łatwą wymianę zużytego HIP-C na nowy, nawet przez niewyszkolony personel. Pojemnik z płynem mieści się całkowicie w myjni nie zwiększając gabarytów użytkowych.

HIP-C dostarczany jest w formie woreczka z zakrętką. Pojemność woreczka wynosi 750 ml, co pozwala na przeprowadzenie od 20 do 30 cykli w zależności od wybranego programu.

Karta charakterystyki do pobrania: Karta charakterystki HIP-C, plik PDF.

Poniżej krótki film pokazujący proces wymiany płynu HIP w HYDRIM C61 wd G4:

HIP-L płyn myjacy do HYDRIM M2 G4

Płyn HIP-L dostarczany jest w formie kartonowego pojemnika skrywającego mocny worek wykonany z tworzywa sztucznego, który służy do zmagazynowania 3800 ml specjalnej kompozycji płynu myjąco-konserwującego.

Jedno opakowanie wystarcza na wykonanie od 20 do 28 cykli mycia i dezynfekcji w zależności od zastosowanych cykli.

Karta charakterystyki do pobrania: Karta charakterystyki HIP-L,  plik PDF.

Instalacja płynu w myjni jest banalnie łatwa i może ją wykonać nawet nieprzeszkolony personel. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu wizualizującego tę czynność.