powered by MEDBIT.PL

Programy dla cykli HYDRIM

programy dla cykli mycia i dezynfekcji

Codzienna obsługa myjni termodezynfektorów HYDRIM kanadyjskiej firmy SciCan jest bardzo prosta. Począwszy od wyboru odpowiedniego programu dla cyklu pracy urządzenia po przez wymianę płynu myjącego po okresową konserwację.

Interfejsem komunikacyjnym jest kolorowy, dotykowy ekran (działa również dla dłoni w rękawiczkach), który umożliwia łatwy wybór programu, dostęp do menu użytkownika oraz zapisanych, przeprowadzonych rejestrów cykli.

Wszystkie informacje wyświetlane są w języku polskim w zróżnicowanej formie graficznej. Użytkownik jest informowany na bieżąco o aktualnym etapie przebiegu cyklu oraz o jego zakończeniu.

HYDRIM C61 G4 - programy

Zestawienie dostępnych programów dla myjni HYDRIM C61 wd G4 obrazuje poniższa tabela. Łącznie użytkownik ma do dyspozycji 5 programów. Program 6 jest zarezerwowany dla serwisu i wykorzystywany podczas diagnozy urządzenia.

Niektóre parametry programów można zmieniać w określonych ramach, co pozwala na łatwe ich dostosowanie do potrzeb lub wymagań dekontaminacji.

Temperatura dezynfekcji P3, P4 i P5 odzwierciedla minimalną gwarantowaną temperaturę w dowolnym czasie w trakcie dezynfekcji w dowolnym miejscu komory mycia. Jednak temperatura dezynfekcji wynosi około 93°C, górny punkt przełączania podgrzewacza wynosi 94°C, dolny punkt przełączania wynosi 92°C.

Czas dezynfekcji P4 można zwiększyć o 1 minutę w odstępach przyrostowych od 1 do 5 minut. Minimalny czas dezynfekcji to 1 minuta przy minimalnej wartości A0 wynoszącej 3500. Dla czasu dezynfekcji 5 minut minimalna wartość A0 wynosi 6000. Ostateczny czas płukania musi zostać ustalony i zatwierdzony przez technika po instalacji na miejscu.

HYDRIM M2 G4 - programy

Wybór programów dla myjni termodezynfektora HYDRIM M2 G4 jest nieco skromniejszy niż w modelu HYDRIM C61 G4. Wynika, to z przeznaczenia „dużej” myjni. Jej głównym zadaniem jest przetwarzanie maksymalnych ilości narzędzi w większych placówkach medycznych, w których personel często rotuje. Im prostsza obsługa (jeden przycisk) tym mniej szansy na problemy związane z niewłaściwą obsługą.

Temperatura dezynfekcji P3 odzwierciedla minimalną gwarantowaną temperaturę w dowolnym czasie w trakcie dezynfekcji w dowolnym miejscu komory mycia. Jednak temperatura dezynfekcji wynosi około 93°C, górny punkt przełączania podgrzewacza wynosi 94°C, dolny punkt przełączania wynosi 92°C.

Urządzenie HYDRIM M2 G4 ma unikalną konstrukcję, gdzie powietrze z silnika suszarki przepychane jest przez ramiona myjące. Ramiona myjące obracają się w trakcie drugiej fazy suszenia o wysokiej prędkości. Ta unikalna funkcja umożliwia w urządzeniu HYDRIM M2 G4 wyeliminować ryzyko opadania kropli wody na wysuszone instrumenty w trakcie rozładunku.